In memoriam Villem Lapimaa

Teatame sügava kurbusega, et meie seast on lahkunud kauaaegne Tallinna Kalevi Tenniseklubi liige Villem Lapimaa (1952-2024).

Villem Lapimaa tuli tennisistina NSV Liidu ja Eesti noortemeistriks ning võitis Eesti täiskasvanute meistrivõistlustel medaleid.

Tal on erinevates vanuseklassides kolm kulda üksikmängus, aga lisaks hiilgas ta ka üleliidulisel areenil. 1968. aastal aitas Lapimaa tuua Eestile noorte võistkondlikku kuldmedalit, aga 1970. aastal tuli ta juba ise üksikmängus punaimpeeriumi meistriks. Lapimaa on seda dramaatiliselt meenutanud raamatus “Eesti Tennis 100”, kuidas treener Talvi Märja psühholoogiline abi ja öösel tööd teinud reketi parandaja Riho Maiberg ta meistriks aitasid.

Lapimaa isiklik treener oli Jüri Põldoja, samasse treeningugruppi kuulus ka Ervin Lange, hilisem NSV Liidu meistrivõistluste medaliomanik ja mitmekordne Eesti meister. 

Villem Lapimaa 1970ndate esimesel poolel. / Foto: Lembit Peegel

1970ndate keskel pani Lapimaa leivad ühte kappi Elena Komarovaga, kes siis hiljem ka Lapimaa nime kandnuna on kolme mänguliigi summas lausa 15-kordne Eesti meister. Ja Lapimaade tennisepere on olnud järjepidev – poeg Uno Lapimaa mängis edukalt ja tudeeris USA-s ning on töötanud treenerina nii Ameerikas kui Eestis. Lapimaade vanema poja Villemi tütar Marie Johanna on aga praegu üks Eesti edukamaid noormängijaid.

Nagu paljud tennisesõbrad kinnitavad, oli Villem Lapimaa legendaarne ka pärast tennisekarjääri. Tema muhedas stiilis tennisejutte on kuulnud paljud, erinevatel tenniseüritustel oli Villem alati seltskonna hing. Tal oli tohutu huvi Eesti tennise käekäigu vastu, ta tegi ka ajakirjale Tennis huvitavaid ettepanekuid, millistest meie tennise kitsaskohtadest võiks kirjutada. 

Kalevi Tenniseklubis oli Lapa klubi hingeks. Ilma temata on õhustik palju vaesem ja me jääme alati meenutama tema säravaid ütlemisi,  positiivsust ja mänge. 

Eesti ja klubi tennisepere on kaotanud väga hea sõbra, värvika inimese ja meisterliku mängija.

Villem Lapimaa ärasaatmine toimub laupäeval, 8. juunil kell 15:00 Tallinna Siselinna Kalmistu Tavandi Majas, aadressil Toonela tee 7 (ligipääs Filtri tee poolt).